logo.gif  
03_03.gif 04_04.gif 05_05.gif 06_06.gif 07_07.gif 08_08.gif 09_09.gif
 
 
punkt.gif
porady
pasek_dol_lewy newsletter karta.gif opti.gif pasek_dol_srodek change language english
       
  1) W jaki sposób zapobiec rozplataniu się nici po wykrojeniu pikowanego materiału ?    
 
Problem rozplatania szwu najczęściej występuje w przypadku zastosowania nici o strukturze ciągłego filamentu. Do materiałów przeznaczonych do krojenia po przepikowaniu najlepiej zastosować nici z włókien ciętych lub rdzeniowych z oplotem. W ofercie Coats Polska są to nici Astra, Epic oraz Dual Duty. Jako nici dolne można stosować kokony PPC (Poly Poly Corespun), czyli poliestrowe rdzeniowe z oplotem poliestrowym oraz SSP (Staple Spun Poliester) - włókna cięte poliestrowe. Zalecane grubości tych nici to 76/2 (PPC), 84/2 (Poly Plus ‑ wydłużone włókna cięte poliestrowe) i 90/2 (SSP). Sprawdzonym partnerem Coats, producentem kokonów do pikowania jest brytyjska firma Danfield mająca w ofercie 56 kolorów nici w różnych rodzajach.
   
       
  2) Na stronie internetowej Coats Polska można dostrzec haki do spodni. W jaki sposób można przetestować oferowane haki, nie posiadając odpowiednich urządzeń lub nawet maszyn do zaciskania tych haków ?    
 
Producent haków – brytyjska firma Thomas Walker jest jednocześnie wykonawcą maszyn i oprzyrządowania do zastosowania swoich wyrobów. Oprzyrządowanie jest kompatybilne z maszynami konkurencji. Klient może się u nas zaopatrzyć w próbki i urządzenia zaciskające, a także w kompletne maszyny. Oferujemy pomoc w zakresie montażu oprzyrządowania i instruktażu dla obsługi.
   
       
  3) Co może być przyczyną powstawania perforacji w dzianinie w miejscach ukłuć igłą ?    
 
Ze względu na złożoność zjawiska perforacji w wyrobach konfekcyjnych należy brać pod uwagę zarówno własności nici, własności dzianiny, jak i technologię szycia. Każdy problem tego rodzaju powinien być indywidualnie zbadany.
- Własności nici: może się zdarzyć, że niewłaściwie dobrany do dzianiny rodzaj nici będzie przecinać strukturę dzianiny. Do dzianin zalecane są nici dobrze układające się w szwie, np. rdzeniowe z oplotem (Epic), lub wykonane z włókien ciętych (Astra). Nie bez znaczenia jest rónież wyregulowanie właściwego naprężenia nici na maszynie szwalniczej.
- Własności dzianiny - złej jakości wykończenie dzianiny powoduje, iż staje się ona sztywna, twarda i ulega uszkodzeniom podczas szycia. Zdarza się, że dzianina posiada wyraźnie niejednorodną strukturę, występują w niej miejsca pocienień i pogrubień. Świadczy to o nierównomierności zastosowanej przędzy - miejsca pocienione łatwiej ulegają uszkodzeniom.
- Technologia szycia. Należy pamiętać, że szwy wykonane stębnówką łańcuszkową zapewniają wyższą elastyczność, odpowiednią do elastyczności konfekcjonowanej dzianiny. Również szwy overlockowe 5‑nitkowe lepiej się sprawdzają na rozciągliwej dzianinie od np. 4‑nitkowych.
- Zastosowanie igieł kulkowych o odpowiedniej grubości do szycia dzianin zapobiega przerywaniu ciągłości przędzy w dzianinie i może być ważnym czynnikiem w wyeliminowaniu perforacji.
   
       
  4) W ciągu ostatnich dekad Coats stworzył niezrównaną bazę wiedzy na temat szycia odzieży, obuwia i artykułów przemysłowych. Posiadamy globalny zespół doradców technicznych gotowych udzielić Państwu porad i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów produkcyjnych. Aby lepiej odpowiadać na potrzeby producentów, wprowadziliśmy sekcję najczęściej zadawanych pytań (FAQ), w której nasi klienci mogą znaleźć rozwiązania najczęstszych problemów związanych z szyciem i nićmi za pośrednictwem Internetu.    
 
http://www.coatsindustrial.com/pl/services-solutions/technical-services
   
       
  BAZA WIEDZY
Link do bazy wiedzy o niciach
   
 
   
home | o firmie | aktualności | produkty | kontakt | porady   
pasek stopka
coats stopka progressivo