logo.gif  
03_03.gif 04_04.gif 05_05.gif 06_06.gif 07_07.gif 08_08.gif 09_09.gif
 
 
punkt.gif
pasek_dol_lewy newsletter karta.gif opti.gif pasek_dol_srodek change language english
  O firmie  
  Historia  
  Jakość  
       
  Historia - skąd jesteśmy ?    
 
   
  Coats Polska jest częścią brytyjskiego koncernu. Coats powstał w 1755 roku w szkockim mieście Paisley. Od 1992 roku Coats jest obecny także w Polsce. W 1995 roku w Łodzi powstała polska fabryka, gdzie wykorzystywane są najnowsze technologie zapewniające stały, najwyższy poziom jakości. Dzięki fabryce położonej w centrum kraju, wszystkie zamówienia klientów realizowane są w wymaganym przez nich terminie, a ponad połowę stanowią dostawy natychmiastowe. Strona ogólnoświatowa Coats www.coats.com    
       
  Historia "klik po kliku":    
       
  1992 - rozpoczęcie działalności w Polsce    
  1995 - powstanie fabryki    
  1997 - powstanie fabryki produkcji suwaków w Łodzi    
  1998 - uzyskanie Certyfikatu Zarządzania Jakością ISO    
  1998 - połączenie działów Industrial i Crafts    
  1999 - przejęcie firmy Hicking Pentecost Plc    
  2001 - zakup DMC    
  2002 - nowy rynek Coats - Coats Ukraina    
  2006 - wprowadzenie systemu SAP    
  2007 - otwarcie nowego magazynu    
  2009 - przekształcenie zakładu produkcyjnego w nowoczesne centrum logistyczne    
  2014 - Uruchomienie polskiej wersji portalu internetowego dla producentów – www.coatsindustrial.com – jedynego takiego kompendium wiedzy o nowych technologiach.    
 
   
  1992 - rozpoczęcie działalności w Polsce    
       
  W Polsce firma Coats rozpoczęła swoją działalność w połowie 1992 roku jako "Coats Industrial Poland" Sp. z o.o. ze 100% udziałem kapitału brytyjskiego. Początkowa działalność firmy w Polsce obejmowała import i dystrybucję przemysłowych nici szwalniczych produkowanych w zakładach Coats w innych krajach.    
     
  1995 - powstanie fabryki    
       
  W połowie 1995 roku powstała, budowana w oparciu o najnowszą technologię, fabryka nici obejmująca ostatnie dwa etapy procesu produkcji: barwienie i przewijanie nici poliestrowych. Od początku istnienia, a nawet w fazie projektowania przez brytyjskich inżynierów, przed fabryką stawiano cel osiągnięcia i spełnienia wymagań jakościowych dotyczących procesu technologicznego, produktu i serwisu dla klientów na światowym poziomie.    
     
  1997 - powstanie fabryki produkcji suwaków w Łodzi    
       
  W marcu 1997 uruchomiony został, przeniesiony z Norymbergii do Łodzi, zakład produkcji suwaków do zamków błyskawicznych. Suwaki produkowane są w Polsce i wysyłane do wszystkich oddziałów Coats OPTI, tych produkcyjnych, jak i nieprodukcyjnych.    
     
  1998 - połączenie działów Industrial i Crafts    
       
  Na początku 1998 roku nastąpiło połączenie pod względem formalno-prawnym 2 firm: Coats Crafts (zajmującej się sprzedażą detaliczną) i Coats Industrial Poland (zaopatrującej klientów przemysłowych). Powstała w ten sposób firma pod nazwą Coats Polska Sp. z o.o., której przedmiotem działalności jest produkcja oraz dystrybucja nici szwalniczych i do haftu maszynowego, suwaków, zamków błyskawicznych i pasmanterii, a także innych artykułów niezbędnych w procesie szycia.    
     
  1998 - uzyskanie Certyfikatu Zarządzania Jakością ISO    
       
  14 grudnia 1998 r Coats Polska pomyślnie przeszło audyt i uzyskało Certyfikat Zarządzania Jakością zgodny z PN-EN ISO 9001:2009 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A., w zakresie dystrybucji przemysłowych nici szwalniczych oraz zamków błyskawicznych i innych artykułów uzupełniających stosowanych w procesach szycia, w ramach International Certification Network IQ Net.    
     
  1999 - przejęcie firmy Hicking Pentecost Plc    
       
  We wrześniu 1999 roku koncern przejął walijskiego producenta nici przemysłowych, właściciela Barbour Threads firmę Hicking Pentecost Plc zwiększając w ten sposób swoje światowe przewodnictwo producenta nici. Transakcja ta rozszerzyła dostęp Coats'a do światowej technologii oraz najwyższej klasy nici specjalistycznych używanych do produkcji poduszek powietrznych dla kierowców i obuwia sportowego.    
     
  2001 - zakup DMC    
       
  11 stycznia 2001 roku Coats Polska podpisała umowę o zakup od DMC Polska jej aktywów, które są związane z nićmi przemysłowymi. Umowa wynika z zawarcia w grudniu ub. Roku ramowego porozumienia między dwoma koncernami Coats Viyella Plc i Dollfus Mieg&Cie (DMC) o przejęciu przez Coats produkcji i dystrybucji nici przemysłowych.    
     
  2002 - nowy rynek Coats - Coats Ukraina    
       
  Coats nieustannie się rozwija i poszerza zakres działania. Pierwsze wysyłki nici na Ukrainę zostały zrealizowane w styczniu 2002 roku. Witamy nowych kolegów w grupie!    
     
  2003 - październik 2003 zakup przez Coats spółki Rhondda Polska Sp. z o.o.    
       
  W październiku 2003 roku Coats przejał fabrykę spółki Rhondda Polska Sp. z o.o. rozszerzając możliwości i zakres produktowy zamków OPTI o bogatą ofertę suwaków.    
     
  2006 - wprowadzenie systemu SAP    
       
  Podążając za nowymi technologiami i dążąc do optymalizacji łańcucha produkcji i dostaw, Coats Polska połączył systemy komputerowe z innymi jednostkami w Europie w ramach międzynarodowego zaawansowanego i zintegrowanego systemu SAP wspomagajacego nowoczesne zarządzanie koncernem.    
     
  2007 - otwarcie nowego magazynu    
       
  Dyrektor Generalny Coats PLC dokonał uroczystego otwarcia w Łodzi nowoczesnego magazynu, który został dostosowany do zaopatrywania ciągle rozwijających się rynków Europy Północnej i Wschodniej.    
     
  2009 - przekształcenie zakładu produkcyjnego w nowoczesne centrum logistyczne    
       
  W 2009 została ogłoszona decyzja centrali Coats o przekształceniu zakładu produkcyjnego w Polsce w nowoczesne centrum logistyczne. Powodem podjęcia takiej decyzji były ostatnie zmiany rynkowe w Europie i na świecie i konieczność koncentracji mocy produkcyjnych w istniejących zakładach Coats w Europie, w tym w najnowocześniejszym i najniższym kosztowo zakładzie w Rumunii.    
     
       
home | o firmie | aktualności | produkty | kontakt | porady   
pasek stopka
coats stopka progressivo