logo.gif  
03_03.gif 04_04.gif 05_05.gif 06_06.gif 07_07.gif 08_08.gif 09_09.gif
 
 
punkt.gif
aktualnoœci
pasek_dol_lewy newsletter karta.gif opti.gif pasek_dol_srodek change language english
     
  23.04.2018
Techconfex 2018 - kolejna edycja targów juz za nami
 
  23.04.2018
W dniach 30.04.2018 oraz 02.05.2018 Coats Polska nie pracuje.
 
  1-2.04.2018
ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzy cały zespół Coats Polska
 
  22-23.03.2018
12 edycja konferencji PROMATAP
 
  13.02.2018
OSTANI DZIEŃ KARNAWAŁU W COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA NA STANOWISKO ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY - ZPS COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY MECHANIKA W DZIALE UTRZYMANIA RUCHU - ZPS COATS POLSKA
 
 
Zobacz wszystkie aktualności
Pokazy
       
  Aktualności:    
 

Powrót Łodzi przemysłowej?

Choć tekstylna świetność miasta czterech kultur pozostaje tylko wspomnieniem, a w zabytkowych wnętrzach fabryk „królów bawełny” działają galerie handlowe i centra rozrywki, dziś tradycje Łodzi przemysłowej podtrzymują… Brytyjczycy.
Szkocka firma Coats – obecna w mieście już od 15 lat – otworzyła właśnie nowy magazyn, z którego wyprodukowane w Łodzi nici trafią do czołowych odbiorców w Polsce, a także do krajów Europy Północnej i Wschodniej.

Coats Polska Sp. z o.o. jest częścią brytyjskiego koncernu - lidera w branży włókienniczo-pasmanteryjnej - sprzedającego swoje produkty w 65 krajach świata.
Podjęta przed laty decyzja o umiejscowieniu inwestycji w Polsce była istotnym elementem strategii rozwojowej firmy. Nieprzypadkowo na jej siedzibę wybrano Łódź – miasto o bogatej tradycji tekstylnej i dużych zasobach wykwalifikowanej siły roboczej. Początkowo działalność łódzkiej filii koncernu, uruchomionej w 1992 roku, obejmowała wyłącznie import i dystrybucję przemysłowych nici szwalniczych produkowanych w zakładach Coats w innych krajach. W połowie 1995 roku uruchomiona została fabryka nici, działająca w oparciu o najnowszą technologię i spełniająca najwyższe światowe standardy. Od tego momentu Coats Polska Sp. z o.o. stale się rozwija, poszerzając park maszynowy, zwiększając zatrudnienie i produkcję.

W Coats Polska pracę znalazło już ponad 280 osób, a każdego dnia nasz zakład opuszcza nawet 5 ton towaru - mówi Małgorzata Koniarska, Dyrektor Handlowy działu Industrial, zajmującego się produkcją nici na potrzeby m.in. wytwórców mebli, odzieży i obuwia. Zainstalowaliśmy szereg nowych maszyn na produkcji, następne są w drodze i zaczęło robić się zwyczajnie ciasno. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o konieczności wygospodarowania większej powierzchni produkcyjnej i magazynowej – tak, abyśmy sprawnie i na czas mogli wywiązywać się ze wszystkich zleceń spływających do nas z kraju i z zagranicy.

Ukończona właśnie inwestycja - nowoczesny magazyn przystosowany do przechowywania jednocześnie nawet 200 ton materiałów - zajmuje powierzchnię 2.300 m2, a jej realizacja trwała 3 miesiące. Przemysłowe nici szwalnicze, taśmy rzepowe, suwaki, haki do spodni oraz akcesoria pasmanteryjne, trafią z Łodzi do Estonii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, na Ukrainę, Białoruś, Litwę i Łotwę.
Klienci na całym świecie cenią firmę zarówno za wysoką jakość produktów, ale także za wyjątkowo sprawny serwis i doradztwo technologiczne. W Polsce potwierdzeniem osiąganych przez nią sukcesów i wysokiej pozycji na rynku jest tytuł Gazeli Biznesu 2006, a także srebrny certyfikat Solidnej Firmy.

Cieszy nas dynamiczny rozwój Coats Polska. Dzięki przemyślanym decyzjom i systematycznym inwestycjom w zwiększanie jakości wyrobów i poszerzanie naszych kompetencji każdego roku z powodzeniem udaje nam się wprowadzać na polski rynek innowacyjne produkty, a także – mamy nadzieję – przyczyniać się do rozwoju gospodarczego województwa – dodaje Koniarska.

Rzeczywiście, Coats Polska to firma silnie osadzona w regionie, a także – zintegrowana ze społecznością lokalną. Od lat wspiera m.in. młodych i zdolnych łódzkich projektantów mody, sponsorując nagrody dla laureatów Gali Dyplomowej łódzkiej ASP, angażuje się również w działania charytatywne. W mieście zasłynęła zorganizowaną na gwiazdkę ubiegłego roku galą „Ogrzej serce”, podczas której zebrała kilkanaście tysięcy złotych na remont kuchni w Domu Dziecka dla Małych Dzieci przy ul. Drużynowej.

W jaki sposób mogą z wyrobów Coats korzystać sami Łodzianie? Wbrew pozorom nici trafiają nie tylko do pasjonatek robótek ręcznych. Większość Polaków znajdzie je bowiem w swoich ubraniach, strojach roboczych, torbach, butach i meblach, w materacach i śpiworach, w żaglach wykonywanych przez polskie i zagraniczne żaglownie, a także …torebkach do herbaty.   
       
home | o firmie | aktualności | produkty | kontakt | porady   
pasek stopka
coats stopka progressivo