logo.gif  
03_03.gif 04_04.gif 05_05.gif 06_06.gif 07_07.gif 08_08.gif 09_09.gif
 
 
punkt.gif
aktualnoœci
pasek_dol_lewy newsletter karta.gif opti.gif pasek_dol_srodek change language english
     
  23.04.2018
Techconfex 2018 - kolejna edycja targów juz za nami
 
  23.04.2018
W dniach 30.04.2018 oraz 02.05.2018 Coats Polska nie pracuje.
 
  1-2.04.2018
ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzy cały zespół Coats Polska
 
  22-23.03.2018
12 edycja konferencji PROMATAP
 
  13.02.2018
OSTANI DZIEŃ KARNAWAŁU W COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA NA STANOWISKO ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY - ZPS COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY MECHANIKA W DZIALE UTRZYMANIA RUCHU - ZPS COATS POLSKA
 
 
Zobacz wszystkie aktualności
Pokazy
       
  Aktualności:    
 

W dniu 29 marca 2012 roku w Łodzi w Instytucie Europejskim z inicjatywy Coats Polska odbyła się III edycja Seminarium branżowego dla producentów odzieży ochronnej, zawodowej i specjalistycznej, rękawic oraz obuwia do użytku zawodowego. Podobnie jak w zeszłym roku seminarium zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Współorganizacji imprezy podjęły się firmy Contec, E-rozmiar, Union Knopf Polska, Freundenberg Vilene oraz Tomasz Marciniak, przedstawiciel firmy Klopman w Polsce, a także CIOP-PIB, Instytut Przemysłu Skórzanego oraz ITB Moratex.

Seminarium to inicjatywa, mająca umożliwić zdobycie kompleksowej wiedzy oraz wymianę informacji między przedstawicielami jednostek certyfikujących, nauki, dostawcami komponentów oraz producentami działającymi w sektorze najwyższej jakości odzieży ochronnej i zawodowej.

Już po raz trzeci udało się zgromadzić ponad 120 osób, reprezentujących firmy z całego kraju ciekawych nowinek i aktualizacji w tym wymagającym sektorze branży odzieżowej.

W czasie seminarium usłyszeliśmy wystąpienia Gabrieli Dobrzyńskiej z firmy E-rozmiar o szybkości i precyzji pomiaru grup osób na potrzeby krawiectwa laserowym Skanerem 3D, a także Marcina Celmerowskiego z firmy Contec, który przybliżył zagadnienia specjalistycznych maszyn szwalniczych, a w szczególności cutterów CNC.

Z dużym zaciekawieniem wysłuchano także prelekcji reprezentującego firmę Klopman wiodącego producenta wysokiej jakości tkanin poliestrowo – bawełnianych – Tomasza Marciniaka, który przedstawił główne kierunki rozwoju rynku tkanin, ze szczególnym uwzględnieniem tkanin wielofunkcyjnych, zapewniających wielopoziomową ochronę zgodną z normami europejskimi.

Na temat specjalistycznych wkładów tkanych, dzianych, włóknin oraz taśm konfekcjonowanych do specjalistycznej odzieży, a przede wszystkim ognioodpornych wkładów odzieżowych Fireblocker wypowiedzieli się Wojciech Drążkowski oraz Jarosław Kamiński (obaj Freudenberg Vilene).

Innowacyjne surowce i artykuły wykorzystywane przy produkcji guzików i do systemu montażu artykułów technicznych oraz nowoczesne sposoby personalizacji zaprezentował Paweł Lipiński przedstawiciel kluczowego w Europie producenta modnych zapięć odzieżowych i akcesoriów do produkcji odzieży firmy Union Knopf.

O tym jak szycie stało się technologią i jak ważne jest zastosowanie optymalnie dobranych nici i zamków błyskawicznych w odzieży ochronnej i zawodowej przekonywał Jacek Kurasiński z Coats Polska, światowego lidera w produkcji nici szwalniczych.

Dr Grażyna Bartkowiak oraz Agnieszka Stefko z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy omówiły wymagania dla wybranych grup odzieży ochronnej wynikające z nowych dokumentów krajowych i europejskich, a Adam Pościk - aktualizację dyrektywy 89/686/EWG.

W prezentacji ITB MORATEX przedstawiony został zakres działalności i usług świadczonych przez Laboratorium Badań Metrologicznych, Laboratorium Badań Balistycznych oraz Zakład Certyfikacji Wyrobów, a na zakończenie Instytut Przemysłu Skórzanego reprezentowany przez Laboratorium Badań Środków Barwiących, Wyrobów Barwionych i Barwometrii (mgr inż. Joanna Rutowicz) przybliżył temat odzieży o podwyższonej widzialności i posiadającej własności maskujące; metodyki pomiarów oraz wyniki otrzymywane dla poszczególnych grup badanych produktów.

Seminarium zakończyło się losowaniem cennych nagród (m.in.: 50% rabatu na usługę skanowania 3D) ufundowanych przez Organizatorów.

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

Dziękujemy Panu Kamilowi Jach z redakcji Bezpieczeństwo Pracy. Nauka i Praktyka wyd. CIOP-PIB za udostępnienie zdjęć.   
       
home | o firmie | aktualności | produkty | kontakt | porady   
pasek stopka
coats stopka progressivo