logo.gif  
03_03.gif 04_04.gif 05_05.gif 06_06.gif 07_07.gif 08_08.gif 09_09.gif
 
 
punkt.gif
aktualnoœci
pasek_dol_lewy newsletter karta.gif opti.gif pasek_dol_srodek change language english
     
  23.04.2018
Techconfex 2018 - kolejna edycja targów juz za nami
 
  23.04.2018
W dniach 30.04.2018 oraz 02.05.2018 Coats Polska nie pracuje.
 
  1-2.04.2018
ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzy cały zespół Coats Polska
 
  22-23.03.2018
12 edycja konferencji PROMATAP
 
  13.02.2018
OSTANI DZIEŃ KARNAWAŁU W COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA NA STANOWISKO ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY - ZPS COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY MECHANIKA W DZIALE UTRZYMANIA RUCHU - ZPS COATS POLSKA
 
 
Zobacz wszystkie aktualności
Pokazy
       
  Aktualności:    
 

Do Szanownych Waszmościów, najsławetniejszych Rzplitej Obywateli!

Radziśmy Wam byli serdecznie w gościnnych progach Dworu Ostoya, gość w dom, Bóg w dom!
Wielkiegoście serca dowiedli, żeście zaproszenie nasze przyjęli, dom i dziatki odjechali a ku nam przybyli, het drogi nadłożywszy.

Kęs mały czasu zabawiwszy, by dać wytchnienie po długiej podróży, ku Stanisława Lubomirskiego siedzibie w Łańcucie podążylim. Tam obaczylim zamczystą rezydencję pańską, tak foremną, że i król foremniejszej mieć nie może.
Za czym do stanicy w Ostoyi wróciwszy, na wieczerzę prosiliśmy. Siła delicyj na stół wjechała, mięsiwa, antypasty zamorskie, najprzedniejsze trójniaki, gorzałka..... Uciesznymi krotochwilami myśl i serce rozweselalim, a skoczną muzyką i tańcem białogłowy delektowalim.

Azali dnia następnego, gdy z pierwszymi kurami ruszyć gotowi na koń siędliśmy, na wschód gościńcem ku stepom Dzikich Pól przedzieralim się, w licznej asystencji służby a dworzan, na każde Waszmościów skinienie gotowych. Gońców pchnięto ku granicy, by żadna nas nie spotkała konfuzja od wszelakiego chłopstwa, co na kształt szarańczy granicę oblega.

Zali to nie myślcie, że w jeden dzień obróciwszy, wszystkie cuda tego miasta, do którego dawny sentyment nie wyszedł z pamięci, przepatrzeć można. Policzcie no, a Sobór św. Jura, a Katedra Łacińska, a Czarna Kamienica, a wszystkie dziwy i skarby tego miasta! Żelazne lub też zgoła nieczłowiecze serce musiałby mieć ten, komu nie żal by go było odjeżdżać.

A gdy napowrót, w stanicy mało wczasu zażywszy, niesporo do dom ruszylim, tegdy upraszamy Imć Waszmościów coby na mitręgę a niewygody nie narzekać, dawniejsze i nowe przyjaźnie wspomnieć a pokorne Wasze sługi wspomnieć z życzliwością. Za coć sercem wdzięcznym dziękujemy.
A gdyby tak kto narzekać chciał, to,do kroćset, każcie mu za powrotem nitki ze starych bławatów wyciągać, groch łuszczyć albo mu kądziel dajcie!

A teraz, czołem Waszmościom. Na koń i hajże do roboty!   
       
home | o firmie | aktualności | produkty | kontakt | porady   
pasek stopka
coats stopka progressivo