logo.gif  
03_03.gif 04_04.gif 05_05.gif 06_06.gif 07_07.gif 08_08.gif 09_09.gif
 
 
punkt.gif
aktualnoœci
pasek_dol_lewy newsletter karta.gif opti.gif pasek_dol_srodek change language english
     
  23.04.2018
Techconfex 2018 - kolejna edycja targów juz za nami
 
  23.04.2018
W dniach 30.04.2018 oraz 02.05.2018 Coats Polska nie pracuje.
 
  1-2.04.2018
ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzy cały zespół Coats Polska
 
  22-23.03.2018
12 edycja konferencji PROMATAP
 
  13.02.2018
OSTANI DZIEŃ KARNAWAŁU W COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA NA STANOWISKO ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY - ZPS COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY MECHANIKA W DZIALE UTRZYMANIA RUCHU - ZPS COATS POLSKA
 
 
Zobacz wszystkie aktualności
Pokazy
       
  Aktualności:    
 

W dniu 7 kwietnia 2011 roku w Łodzi w hotelu Andel’s z inicjatywy Coats Polska odbyła się II Edycja Seminarium branżowego dla producentów odzieży ochronnej, zawodowej i specjalistycznej, rękawic oraz obuwia do użytku zawodowego.

Współorganizacji imprezy podjęły się firmy Contifibre Polska, Sympatex, Freundenberg Vilene oraz Nitpol, przedstawiciel angielskiej firmy Carrington, a także CIOP-PIB, Instytut Włókiennictwa oraz Instytut Przemysłu Skórzanego.

Seminarium to inicjatywa, mająca umożliwić zdobycie kompleksowej wiedzy oraz wymianę informacji między przedstawicielami jednostek certyfikujących, nauki, dostawcami komponentów oraz producentami działającymi w sektorze najwyższej jakości odzieży ochronnej i specjalistycznej.

Druga edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko producentów, do których jest głównie skierowana. Zgłoszenia od użytkowników finalnych i działów BHP nie były pojedynczymi zdarzeniami.

W czasie seminarium usłyszeliśmy wystąpienia dr inż. Małgorzaty Cieślak o innowacyjności materiałów włókienniczych oraz ich finansowaniu, a także dr inż. Grażyny Bartkowiak z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy o kierunkach innowacji i rozwoju odzieży ochronnej oraz obowiązkach i odpowiedzialności producentów odzieży ochronnej w zakresie informacji dostarczanej użytkownikom finalnym zgodnie z wymaganiami norm europejskich.

Instytut Przemysłu Skórzanego reprezentowany przez Ośrodek Certyfikacji (mgr inż. Irena Kulińska) oraz Laboratorium Obuwia (mgr inż Ewa Woźniak) przedstawił referaty o nieszkodliwości środków ochrony indywidualnej oraz anty-elektrostatyczności w obuwiu.

Z dużym zaciekawieniem wysłuchano także prelekcji reprezentujących firmę Carrington Career & Workwear - Davida Gray'a i Ewy Nogowskiej o nowościach w sektorze tkanin specjalnego zastosowania, a na temat ognioodpornych wkładów odzieżowych Fireblocker wypowiedział się Wojciech Drążkowski (Freudenberg Vilene).

Na zakończenie główny organizator w osobie Jacka Kurasińskiego zaprezentował ofertę nici, zamków i rzepów Coats Pro do produkcji odzieży wykorzystywanej przez pracowników narażonych na oddziaływanie wysokich temperatur i płomienia.

Seminarium zakończyło się losowaniem cennych nagród ufundowanych przez Organizatorów.

Łódź odwiedziło ponad 100 osób, reprezentujących firmy z całego kraju, co uwidacznia potrzebę organizacji podobnych spotkań.

Tegoroczną edycję swoim patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego, który otworzył nasze spotkanie i sam włączył się żywo do dyskusji.

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy   
       
home | o firmie | aktualności | produkty | kontakt | porady   
pasek stopka
coats stopka progressivo