logo.gif  
03_03.gif 04_04.gif 05_05.gif 06_06.gif 07_07.gif 08_08.gif 09_09.gif
 
 
punkt.gif
aktualnoœci
pasek_dol_lewy newsletter karta.gif opti.gif pasek_dol_srodek change language english
     
  23.04.2018
Techconfex 2018 - kolejna edycja targów juz za nami
 
  23.04.2018
W dniach 30.04.2018 oraz 02.05.2018 Coats Polska nie pracuje.
 
  1-2.04.2018
ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzy cały zespół Coats Polska
 
  22-23.03.2018
12 edycja konferencji PROMATAP
 
  13.02.2018
OSTANI DZIEŃ KARNAWAŁU W COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA NA STANOWISKO ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY - ZPS COATS POLSKA
 
  20.12.2017
ZATRUDNIMY MECHANIKA W DZIALE UTRZYMANIA RUCHU - ZPS COATS POLSKA
 
 
Zobacz wszystkie aktualności
Pokazy
       
  Aktualności:    
 

W dniu 19 października 2010 roku w Łodzi w hotelu Andel’s z inicjatywy Coats Polska producenta nici przemysłowych i zamków błyskawicznych odbyła się I Edycja Seminarium branżowego dla producentów odzieży sportowej,outdoorowej i wyczynowej.
Współorganizacji imprezy podjęły się firmy Freundenberg Vilene oraz Contifibre.

Seminarium to pierwsza taka inicjatywa, mająca umożliwić zdobycie kompleksowej wiedzy oraz wymianę informacji między przedstawicielami nauki, dostawcami komponentów oraz producentami działającymi w sektorze najwyższej jakości odzieży sportowej.
Zaproszeni do udziału, liczący się na rynku dostawcy surowców i dodatków krawieckich, przedstawiciele uczelni wyższych oraz świata mody, przedstawili najnowsze osiągnięcia, perspektywy rozwoju oraz trendy na przyszłość.

Spotkanie poprowadziła i wsparła swoją fachową wiedzą specjalistka i znawczyni branży, redaktor naczelna Rynku Mody i Przemysłu Mody - pani Hanna Gajos.

Jak zawsze z dużym zaciekawieniem wysłuchano prelekcji Joanny Elmrych-Bocheńskiej (Katedra Odzieżownictwa i Tekstroniki Politechniki Łódzkiej) i Marzanny Lesiakowskiej-Jabłońskiej o materiałach nowej generacji, eko-trendach, smart odzieży monitorującej funkcje życiowe oraz najnowszych tendencjach rozwojowych dla odzieży.
Projektantka Monika Onoszko (OnoMono) przedstawiła trendy w odzieży sportowej i outdoorowej na sezon zimowy 2011/2012, a Marcin Tadeuszak z Contifibre zaprezentował nowe przędze termoaktywne Thermocool, stworzone specjalnie na potrzeby dzianin do wyrobów dla sportowców.
Przedstawiciel firmy Freudenberg Vilene - Wojciech Drążkowski opowiedział o zaletach włóknin Comfortemp nowej generacji pozwalających na utrzymanie komfortu cieplnego przy zmieniających się warunkach aktywności użytkownika, a Jacek Kurasiński i Amelia Dybowska (Coats Polska) przedstawili zalety stosowania nici Coats, zamków błyskawicznych Opti i rzepów Alfatex w odzieży sportowej.

Kulminacją sympozjum było spotkanie z himalaistą, zdobywcą Korony Himalajów - Piotrem Pustelnikiem, który podzielił się swoimi doświadczeniami użytkownika testującego odzież wyczynową światowych marek i wprowadził nas w magiczny świat gór i prawdziwych wyzwań.

Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem, co uwidacznia potrzebę organizacji kolejnych spotkań tego typu.

Do zobaczenia na następnej edycji!   
       
home | o firmie | aktualności | produkty | kontakt | porady   
pasek stopka
coats stopka progressivo